Diziler

Ustalar geçidi gibi olan Babil dizisi konusu nedir

Yazar Dagor

Dram, aksiyon ve gerilim türlerinde izleyicilerinin karşısına çıkan Babil dizisi Ay Yapım’dan çıkmıştır. Babil dizisinin yönetmenliğini Uluç Bayraktar üstlenirken Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel ise senaristliği üstlenmektedir. Babil dizisi Halit Ergenç, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu, Aslı Enver, Ozan Güven, Mesut Akusta gibi çok sayıda usta ve profesyonel oyuncu kadrosuyla izleyicilerinin karşısına çıkmaktadır. Babil dizisi ilk bölümüyle 17 Ocak 2020 tarihinde izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. Kısa zaman zarfında geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizinin çekimleri ise İstanbul’da gerçekleştirilmektedir.

Babil dizisinin konusuna bakıldığında başrol oyuncusu olan ve idealist ekonomi profesörünü canlandıran İrfan’ın başarılı bir şekilde sürdürdüğü yaşantısı haksız ve adaletsiz bir şekilde işinden atılmasıyla, aynı dönemde daha 7 yaşında olan oğlu Deniz’in hastalanmasıyla karşı karşıya kalmaktadır. Yaşadığı bu zorlu süreçte nereye gitse, ne yapsa bütün kapılar teker teker kapanmakta olduğu dönemde İrfan’ın karısı olan Eda çocukluk arkadaşları olan Egemen’in yardımını istemesiyle birlikte İrfan kendisini tahmin dahi etmesinin ötesine geçen kapkaranlık bir dünya ve macera içerisinde bulur. İrfan bu süreçte daha öncesinde evlenme aşamasındayken ayrılmış olduğu ve en önemli aşkı olan İlay’ı tehlikeli bir iş insanı olan Süleyman ismindeki bir adamın sevgilisi olarak ortaya çıktığı bir döneme girmekte ve bu süreçte çok ciddi bir ayrım noktasına gelmektedir. İrfan yaşamakta olduğu bu dönemde pek çok sınav ile karşı karşıya kalacaktır. İdealist bir genç kız olan Ayşe İrfan’ın kurtarıcısı olacak mıdır?

Dizi en kısa ifadesi ile işinden atıldığı bir dönemde hastalanmış olan küçük oğlunun tedavisini gerçekleştirebilmek için en yakın arkadaşıyla çıktığı tehlikeli yolculukta iki arkadaşın başına gelenleri izleyicilerin ekranlarına taşımasıdır.

Yorum bırakın