Sinema haberleri

The Gentlemen filmi konusu

Yazar Dagor

Amerikan yapımı olan The Gentlemen filmi polisiye ve aksiyon türündedir. 117 dakikalık filmin baş rollerinde ise Matt McConaughey, Hugh Grant ve Charlie Hunnam gibi isimler var. Filmin yönetmenliğini ise Guy Ritchie üstlenmektedir. Ayrıca senaristliğini de Guy Ritchie üstlenmektedir.

The Gentlemen filmi konu olarak bir adamın kurmuş olduğu suç imparatorluğunu bırakmak istemesinin ardından bu süreçte yaşadığı macera ve süreçleri izleyicilerine sunmaktadır. Mickey Pearson Londra’da kurmuş olduğu suç imparatorluğunu artık bırakmak istemekte ve ailesini de alarak Amerika’ya dönmeyi düşünmektedir. Burada kendisi ve ailesine yönelik sıfırdan başlayabileceği yeni bir hayat kurmayı istemektedir. Yaşadığı süreç içerisinde ise kurmuş olduğu düzeni ve işlerini devredeceği ve tamamen bırakacağı kişi olarak da ünlü bir milyarder olarak tanınmakta olan Matthew’le anlaşma sağlamaktadır. Mickey yaşadığı bu süreçte uzun yıllardır gözünden bile sakınmış olduğu arazilerini Coach ve çetesinin eline geçmesini de engellemeyi çalışarak korumaya çalışmaktadır. Tam da bu noktada ise Fletcher isimi özel bir dedektif senelerdir peşinde olduğu Mickey tarafından işlenmiş olan suçların ortaya çıkarılmasının peşine düşmektedir. Her saniyesinde birbirinden farklı entrika ve dolambaçlı olaylar silsilesi içerisinde kendisini bulmakta ve hayalini kurduğu üzere yaşadığı olaylardan sıyrılmaya çalışmaktadır.

Diğer bir deyişle film İngiltere’de uyuşturucu baronu olan ve uyuşturucu satıcılığı yapan bir adamın emekli olarak içerisinde yer aldığı bütün işlerden uzaklaşmak ve emekli olmayı isteyerek Amerika’ya gitmeyi istemesidir. Ancak Pearson’un hayalini kurduğu durum sandığı kadar kolay olmamakla birlikte baron içerisinden çıkabilmesi için ihtiyacı olan ilk şey yüksek miktarda paradır. Karşı karşıya kaldığı durum doğrultusundaysa entrika, şantaj ve rüşvet üçgeni içerisinde kendisini bulmaktadır.

Yorum bırakın