Diziler

Lucifer 5. sezona dair bilinmesi gerekenler

Yazar Dagor

Lucifer dizisi, Netflix’in en popüler dizilerinden bir tanesidir. 4. sezon sonunda akıllarda soru işaretleri bırakarak araya girmişti. Lucifer 5. sezonda neler olacak? Sır gibi saklanan 9. bölüm adı neydi? Tanrı ile karşılaşacak mıyız? Haydi biraz Lucifer dizisini didikleyelim.

Aşağıda spoiler var.

Lucifer 5. sezon 16 bölümden oluşacak ve final yapacak. 5. sezon iki parçadan oluşuyor. 8-8 şeklinde izleyeceğiz. Sanırım 5. sezonun 8. bölümünde Lucifer babasıyla (Tanrı) karşılaşacak ve burada bölüm bitecek. 9. bölümün adı sır gibi saklanıyordu fakat hayranlar tarafından tahmin ediliyordu. 9. bölümün adı Family Dinner. Buradan anlaşılacağı üzere Tanrı ve Lucifer aynı masada yemek yiyecek. Bölüm açılışının bir yemek sofrasında başlayacağını tahmin edebiliriz.

Lucifer 5. sezonun ne zaman geleceği henüz belli değil ama Netflix’e göre her an tarih duyurulabilir. Bu duyuru ilk 8 bölüm için geçerli olabilir. Kalan 8 bölümün ne zaman yayınlanacağı kesinlik kazanmış değil. Dizinin final yapması Lucifan’ları üzmüş olacak ki bir umut 6. sezon için imza toplamaya başlamışlar. Dizi aslında uzatılabilir fakat yapımcılar yorulmuş olacak ki hikayenin devamına sıcak bakmıyorlar. Ayrıca dizi bitse bile DC evreninde herhangi bir zamanda Lucifer karakterlerini görebilirmişiz. Lucifer dizisinin 6. sezonunun olmasını istiyorsanız buraya tıklayın.

4. sezon kapanışını Lucifer’ın cehennemdeki tahtına oturuşuyla yapmıştık. Lucifer’ı şeytan kanatlarıyla da görmüştük. Lucifer cehennemde mi kalacak yoksa yerine başka bir melek mi bulacak bunu dizinin finalinde öğrenebileceğiz. Cehennem raydan çıktığı için, iblisler tarafından zorla tahtına oturtulmuştu. Kuralları tekrar oturtup dünyaya dönme ihtimali var. Yapımcılar, Lucifer dizisinin mutlu sonla biteceğini söylüyorlar. Muhtemelen Chloe ile dünyada mutlu bir hayat geçirecekler cennette yaşayacaklar. Bir ihtimal cehennemin kral ve kraliçesi olacaklar.

Lucifer 5. sezon 1. bölüm adı Really Sad Devil Guy olacak. Bu durumda Lucifer biraz üzgün ve onu teselli edecek biri cehennemde yok. Hımm… Bir saniye şimdi burada biraz duralım. Acaba Chloe zaman zaman cehenneme mi gidecek? Belki gider çünkü cehennem giriş kartı bulunan Maze bunu halledebilir(?) Zaten Maze’i ilk bölümde hayli fazla göreceğiz çünkü dünyayı düzende tutmak için birisi gerekli.

Tanrı rolünü oynayacak aktör Dennis Haysbert olacak. Sadece sesini mi duyacağız yoksa fiziki olarak görünecek mi tam olarak belli değil. Muhtemelen 9. bölümünde her şey cevap bulacak.

Lucifer dizisi ile ilgili bilgileri derledim. Daha çok detay var fakat bunları diziyi izledikçe analiz etmek daha bir heyecan verici. Hazırlıklı olun. Lucifer 5. sezon her an başlayabilir.

Yorum bırakın