Diziler

Hakan Muhafız: Netflix’in ilk Türk fantastik dizisi

Yazar Dagor

Gizem ve macera türlerinde izleyicisinin karşısına çıkan Hakan Muhafız dizisi televizyon kanallarından ziyade online olarak internet üzerinden yayın yapmakta olan Netflix platformu üzerinden yayın gerçekleştirmektedir. Yapımı 03 Medya firması tarafından üstlenilen dizinin yapımcılığını da Onur Güvenatam ve Alex Sutherlang isimleri üstlenmektedir. Dizinin yapımcılarının yanı sıra yönetmen, senarist ve müzik kadroları da geniş bir kitleye sahip olmaktadır. Hakan Muhafız’ın yönetmenliğini Can Evrenol, Umut Aral ve Gönenç Uyanık isimleri yaparken Binnur Karaevli, Emre Özpirinççi, Yasemin Yılmaz ve Kerim Ceylan isimleri senaristliği üstlenmektedir.

Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu, Funda Eryiğit, Taner Ölmez gibi deneyimli ve profesyonel oyuncu kadrosunu bir araya getiren dizi aynı zamanda birbirinden farklı geniş oyuncu kadrosunu bir araya getirmektedir.

Hakan muhafız dizisinin konusuna bakmak gerekirse ailesini daha küçücük bir çocukken kaybeden delikanlının büyük bir kahramana dönüştüğü hikayeyi konu almaktadır. Doğuyla Batıyı birleştirmekte olan 15 milyon nüfuslu bir şehirde yaşantısını alelade bir şekilde sürdürmekte olan Hakan kahramanlıktan çok uzaktır. Fakat şehir geçmişten günümüze dek gelmekte olan ve esrarengiz ölümsüzlerin tehdidi ile karşı karşıya kalındığını öğrenilmesiyle onların önüne geçilmesi için başka çare bulunamamaktadır. Hakan bu süreçte istemediği ve henüz hazır olmadığı bir görevle karşı karşıya kalmaktadır. Hakan bu süreçte yedi tane ölümsüze karşı mücadele etmek zorunda kalırken mücadelesi sırasında Sadık Olanlar’a da önderlik etmesi gerekmektedir. Hakan bu süreçte Leyla’yla olan aşkını sürdürmeye çalışırken hayal bile edemediği sürprizlerin de üstesinden gelmesi gerekmektedir. Hakan yaşadığı bu süreçte hem başarısız olduğuna dair kendine kızmış olsa da yaşadığı durumu aksine çevirmeye çalışmaktadır. Zamanla ise ölümsüzlerle yaşanan süreç artık savaş halini almaktadır. Dizi son sezonundaysa Muhafız kanı taşıyan abisiyle birlikte Hakan mahşer yerine dönmüş olan İstanbul’u kurtarmak amacıyla büyük bir savaşa girişmektedir.

Yorum bırakın