Diziler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi

Yazar Dagor

Şimdilerde beşinci sezonuyla izleyicileriyle buluşmakta olan dizinin izleyici kitlesi her geçen gün artmaktadır. Yapımcılığını Raci Şaşmaz’ın üstlendiği dizi 2015 Eylülünde yayına girmiş ve yönetmenliğini Onur Tan gerçekleştirmiş olmasının yanında 140. Bölüm itibariyle Zübeyr Şaşmaz ve Baran Özçaylan da yönetmen olarak yer almaya başlamıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senaryo yazarlığını ise Bahadır Özdener ve Berna Aruz üstlenmektedir. Dizi halen ve bugüne dek Oktay Kaynarca, Deniz Çakır. Hüseyin Avni Danyal, Sanem Çelik, Mustafa Üstündağ ve çok sayıda ünlü oyuncuyu kadrosuna dahil etmiş ve dahil etmeye devam etmektedir.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi konu olarak en temelinde Hızır Çakırbeyli karakterinin başından geçen olayları içermektedir. Aynı zamanda dizinin baş rolünü de oluşturan Hızır Çakırbeyli gençlik dönemlerinden beri karanlık işlerle uğraşan ve yeraltı dünyasında büyük bir üne sahip olan mafya babası olmak için uğraşmaktadır. Hızır Çakırbeyli’nin yaşamakta olduğu bu yaşam tarzı temelde kendisinin çok uzak bir yere sahip olmamakla birlikte söz konusu karanlık camiada reis lakabıyla anılmakta ve abisinin ölümünün ardından abisinin yer aldığı mafya masasında kendisine yer bulmasıyla yerine geçtiği öldürülen abisinin katilini arama sürecinde başlamasında kendisini abisinin katili olarak yine aynı masanın lideri olan Ünal Kaplan’la karşı karşıya kalmaktadır.

Aynı zamanda kaçak silah üretimi gerçekleştirerek satmakta olan mafya ekibi dışarıya silah satışı da gerçekleştirmektedir. Bu süreçte devlet de devletin silah ürettirmek istemesinden sonra işler daha da değişmektedir. Her sezonunda değişen dizi konusu ikinci sezonda da masa lideri olan Çakırbeyli’nin derin devlet işleriyle uğraması sürecini konu almaktadır. Kısacası her sezon gelişen ve kendini güncelleyen bir konuya sahiptir.

Yorum bırakın