Sinema haberleri

Devamı gelecekmiş gibi biten Upgade 2 filmi olacak mı?

Yazar Dagor

Upgrade filmi 2018’de çıktığında herkes tarafından çok beğenilmişti ve filmin sonu Upgrade 2 için sinyaller veriyordu. Upgrade filmi imdb puanı şuan için 7.5’tir ve iyi bir yapım olduğunu kanıtlamıştır.

Upgrade 2 filmi olacak mı?

Bilim-kurgu ile aksiyonun çok iyi sentezlendiği cyber punk tarzı Upgrade filminin ikincisiyle alakalı her hangi bir gelişme yok. Upgrade 2’nin ne zaman çıkacağıyla ilgili sosyal medya baskısı yaratılmıştı fakat yönetmen Leigh Whannell filmin ikincisinin olmayacağını söylemişti. Belki şu aralar düşünmüyorlardır fakat Upgrade 2‘nin önümüzdeki yıllarda çıkması muhtemel çünkü film yarım kaldı.

Upgrade film konusu neydi?

Grey Trace ve eşi Cortez bir akşam otonom araçlarının hacklenmesiyle yoldan çıkarlar. Yaralanmadan araçtan çıkmışlardır fakat başlarına çok büyük bir bela gelmiştir. Karısını öldürmüşlerdir ve Grey’e de felç kalacak şekilde zarar vermişlerdir.

Felçli bir şekilde hayatına devam eden Grey’e bir gün teklif gelir. Teklifin içeriği Grey’in vücuduna eklenecek bir çiptir. Bu çiple Grey on kaplan gücüne ulaşabilecektir. İlkinde kabul etmez fakat sonrasında mantıklı hareket eder ve bu çip ile karısını öldürenleri bulabilecektir. Vücuduna yerleştirilen STEM isimli yapay zeka çipi ile Grey’in hayatı değişecektir. Upgrade filmini izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.

Upgrade 2 filmi çıkacak olsaydı konusu ne olurdu?

Grey aslında ölüdür ve tamamen STEM tarafından yönetilen süper güçlü bir yaratık haline gelmiş olabilir. STEM’e karşı çıkan diğer yükseltilmişleri ortadan kaldıran ölüm makinesi haline gelmiş olabilir. Grey ile diğer yükseltilmişler bir araya gelip insanlık için tehlike yaratacak olabilir. Çünkü STEM daha fazla güç istiyor. Her şeyi yönetmek istiyor. Film farklı da ilerleyebilir. STEM’i yok etmeye çalışan hacker grubu başarılı olup STEM’i tamamen ortadan kaldıracak olabilir. Upgrade 2 çıkmayacağı için bunlar hep tahmin olarak kalıyor.

2018 Avustralya yapımı olan Upgrade filmi için 5 milyon dolar harcandı.

Yorum bırakın