Diziler

Bir Zamanlar Çukurova dizisi konusu

Yazar Dagor

Dram ve aşk konularını ele alan dizi bir dönem dizisi olarak ekranlara gelmektedir. Tims&B firması bünyesinde ekranlara gelirken yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar üstlenmektedir. Murat Saraçoğlu’nun yönetmeni olduğu dizi; Yıldız Tunç, Atilla Özel, Ayça Üzüm ve Melis Veziroğlu Yılmaz olmak üzere çok geniş bir senarist kadrosuna sahiptir. Dizi Vahide Perçin, Kerem Alışık, Esra Dermancıoğlu gibi usta oyuncularla Hilal Altınbilek, Uğur Güneş gibi genç oyuncuları bir araya getirmektedir.

1970 dönemlerini izleyicilerinin karşısına çıkartan dizi İstanbul’da evlilik için hazırlanmakta olan birbirine aşık iki gencin karşı karşıya kaldıkları ve hiç de beklemedikleri olaylarla karşılaşmaları neticesinde Adana’ya gelerek Çukurova’nın ucu bucağı olmayan coğrafyasına kendilerine bırakmalarıyla başlamaktadır. Çift ne yaşamış olurlarsa olsunlar aşklarından vazgeçmeyerek sürdürmeye azimli olan çift çalışmaya başlayacakları çiftlikte de hiç hayal etmedikleri olaylarla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Yaşadıkları bu olaylar ise her ikisinin kaderini tam anlamıyla değiştirmektedir. Çalışmak amacıyla yerleştikleri çiftlikte, çiftlik sahibi olan Yaman ailesiyle tanışan çiftin bütün yaşamları alt üst olmaktadır. Annesi ve babası olmadan yetişen Yılmaz ve İstanbul’dayken yanında çalıştığı terzide çıraklık yaparak kumarbaz olan abisine para yetiştirmeye çalıştığı dönemde alelade bir gece gibi görünen süreçte tam anlamıyla kabus olması sonrası çift Çukurova’da Yamanlar çiftliğine savrulmaktadır. Yaman Çiftliğinde kocasından kalmış olan arazilerle ilgilenen ve büyük bir önem veren Hünkar Yaman ve mutsuz bir şekilde sonlanmış olan evlilikten kalan enkaz halindeki oğlunu toplamaya çalışan oğlu Demir Yaman’ın da hayatını kökünden değiştiren bir geliş olmaktadır çiftin gelişi. Bu süreçte çiftin çiftliğe gelişini ve her şeyi kökünden değiştiren başlangıçların karşılaşması ise çiftliğin kahyası olan Gaffur aracılığıyla gerçekleşmektedir. Çiftliğe geldikleri ilk gün Züleyha tarafından söylenmiş olan bir yalan herkesin hayatını değiştiren olayları domino gibi art arda sıralamaya başlamaktadır.

Yorum bırakın