Sinema haberleri

Ağır Romantik film konusu

Yazar Dagor

Ağır Romantik filmi 97 dakikalık romantik komedi filmidir ve 14 Şubat 2020 sevgililer gününde vizyona girmiştir. Son dönemde adından Mucize Doktor dizisiyle daha sık söz ettiren Onur Tuna’nın yanı sıra birçok önemli yapımda adını duyuran Sermiyan Midyat, Altan Erkekli, Semra Dinçer, Tuvana Türkay gibi isimlerin de dahil edildiği bir filmdir Ağır Romantik. Ruhi Aliyeva ve Liatris Yapım’ın yapımcılığını üslendiği filmin senaristliğini ve yönetmenliğini ise Deniz Denizciler üslenmiştir.

Filmin başrol kahramanı olan Aslı Egeli sanatla çok yakın ilişkiler içerisinde olan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Annesi heykeltıraş olan Aslı’nın babasıysa profesördür ve kendisi ise konservatuarda okumaktadır.

Aslın Beyoğlu’nda gezerken bir adam tarafından saldırıya uğramış ve çantasını çaldırmıştır. Büyük bir korku ve paniğe sürüklenen Aslı’ya çantasını bulmasına yardım eden kişi ise Kerem’dir. Zorunlu bir buluşma olarak başlayan bu ilişki zaman içerisinde aşka, oradan da evliliğe ulaşan bir ilişki halini alacaktır.

Kerem Aslı’ya kendisini büyük ölçekli şirketlere yönelik danışmanlık faaliyetleri yürüten finans uzmanı olduğu şeklinde tanıtmaktadır. Ancak gerçekte Kerem’in babası İstanbul’da yer alan en büyük hırsızlık çetesinin reisi iken Aslı’nın dayısı söz konusu çeteyi yok etmek için çalışmakta olan Polis Şefi Danyal’dır. Kısacası yaşanan bu süreç her ikisinin de hiçbir zaman akıllarından çıkmayacak bir olaylar zincirini anlatmaktadır. Filmin en dikkat çeken özelliklerinin başında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olmaları ve Nişantaşı’nın en işlek caddesini en işlek saatinde kapatmış ve aksiyon sahnelerinin çekimini gerçekleştirmiştir.

Yorum bırakın