Sinema haberleri

7 Şubat 2020’de vizyona girmiş 9 film

Yazar Dagor

Ne hafta ama! 9 film birden beyaz perdeye gelince ister istemez heyecanlanıyoruz.

Filmin Türkçe adıFilmin Orijinal adı
Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn)Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation Of One Harley Quinn)
Şahane HayallerŞahane Hayaller
Süper AjanlarSpycies
PeriPeri: Ağzı Olmayan Kız
KarabasanWake Up
Karanlık SularDark Waters/DuPont
Humraz Cin TarikatıHumraz Cin Tarikatı
Şeker ÇocukHoney Boy
AnnelerimizNuestras Madres

Harley Quinn-Yırtıcı Kuşlar

Bir çete tarafından ailesi öldürülen Huntress sokak savaşçısına dönüşür. En sonunda Birds of Prey ekibine katılır. Ekip üyesi Dinah Lance (Black Canary) ile birlikte sağlam bir üçlü olmuşlardır. Gotham şehrinin yer altı suç örgütü olan kralı olan Black Mask’ten elmas çalan Cassandra Cain’i koruyacaklardır. Cassandra Cain, DC Comics evreninin suikastçileri olan David Cain ve Lady Shiva’nın kızıdır. Cassandra Cain sonra Bruce Wayne vesayetine girer ve Batgirl olarak hayatına devam eder. Aksiyon ve komedi dolu Yırtıcı Kuşlar filmi şu an vizyonda.

Şahane Hayaller

Sosyal medya fenomenliğinden tanıdığımız Nalet Bebe mahlaslı Ömer Başdoğan başroldedir. Konusu: Şair olmaya çalışan bir adam ve onun menajerliğini yapan bir adamın başından geçen komik olayları izleyeceksiniz. Yıllardır şair olmaya çalışan Ömer, arkadaşı Ali ile bu işe soyunur ama Ali’nin planları farklıdır. Ömer’in sırtından geçinmeye çalışmaktadır.

Süper Ajanlar-Spycies

Süper Ajanlar- Spycies, çalınan değerli malzemelerin peşine düşen iki ajanın hikayesini anlatmaktadır. Görevleri yerine getirirken sorun yaşayan ajan Vladimir, yine de gizli servisin en iyi casusudur. Disipline edilebilmesi için ıssız bir yere gönderilen Vladimir burada değerli malzemeleri koruyacaktır. Vladimir’in yardımcısı çaylak Hector, dizi izlemeyi ve oyun oynamayı çok sever. Çalınan değerli malzemeyi bulamazlarsa dünya yok olacaktır. Süper Ajanlar-Spycies animasyon türündedir.

Peri-Ağzı Olmayan Kız

Kıyamet sonrasını konu edinen Peri-Ağzı Olmayan Kız filmi bir santral patlamasının 10 yıl sonrasını anlatıyor. Bu santral patlamasının ardından ağzı olmadan doğan Peri ve babasının hayatı bir akşam değişecektir. Peri’nin hayatta kalma mücadelesini izleyeceksiniz.

Karabasan-Wake Up

Karabasan-Wake Up filmi, bir psikiyatri doktoru tarafından incelenmeye alınmış genç kızın hayatını anlatmaktadır. Cinayet işleyen genç kızın günlüğünü okuyan doktorun kafası karışır, uyku düzeni bozulur yavaş yavaş aklını kaybeder.

Karanlık Sular-Dark Waters/DuPont

Karanlık sular filmi, bir avukatın dünyanın en büyük şirketlerinden biri ile ilgili karanlık sırları açığa çıkarmasını anlatıyor. Robert Bilott yeni bir dava alır ve şehirdeki ölümlerin nedenlerini araştırır. Ölüm sebebinin, dünyanın en büyük şirketlerinden birinin olduğunu keşfeder. Robert Bilott artık güvende değildir. Ailesini korumak için ne yapacaktır?

Humraz Cin Tarikatı

Humraz Cin Tarikatı filmi, eski bir tarikatı araştıran genç bir kızın etrafında dönen olayları anlatıyor. Tuğba ailesini faili meçhul bir şekilde kaybetmiştir. Arkeoloji bölümünde yüksek lisans yapan Tuğba, Derinsuyluk köyü etrafında Humraz adında eski bir tarikatın izine rastlar. Humraz tarikatını araştırmak için ağabeyi ve danışman hocasından yardım ister. Tuğba Derinsuyluk’ta kan donduran gerçeklerle yüzleşecektir.

Şeker Çocuk-Honey Boy

Şeker Çocuk-Honey Boy filmi genel hatlarıyla Shia LaBeouf ‘un hayatını anlatıyor. Alkol bağımlısı babasıyla arasını düzeltmeye çalışan çocuk oyuncunun hayatını izleyeceksiniz. Otis, akli dengesi yerinde olmayan babasıyla uğraşırken büyümüştür ve artık kendi mental sorunlarıyla uğraşacaktır.

Annelerimiz- Nuestras Madres

Annelerimiz- Nuestras Madres adlı film, 2013’te Guatemala’da çıkan iç savaşı anlatıyor. İç savaş sonrası insanlar hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Genç antropolog Ernesto, iç savaş sırasında kaybolan insanları araştırırken yaşlı bir kadınla karşılaşır ve olaylar gelişir. Annelerimiz- Nuestras Madres filmi Cannes Film Festivali‘nde iki ödüle layık görülmüştü.

Yorum bırakın